W Auto-Narloch zajęli się też polerowaniem lakieru;)
W Auto-Narloch zajęli się też polerowaniem lakieru;)

Czemu tak drogo? Tapicerstwo samochodowe

Wszystko ma swoją cenę i widzimy to w życiu codziennym. Kierowca jadący do mechanika głowi się i zastanawia jak dużo pieniędzy zostawi w warsztacie. Niestety, większość kierowców odbierających swój samochód od mechanika zawsze twierdzi, że było drogo. Czy ten temat jest na tyle ważny, aby pisać o nim artykuł? Naszym zdaniem tak. Poniżej przygotowaliśmy zestaw pytań na które odpowiada nasz tapicer.

Tapicerstwo samochodowe – aby nie było fuszerki

W sieci panuje przekonanie, że każda skóra nadaje się na tapicerkę. Jest to oczywiście bzdura. W ciągu naszej kariery tapicerskiej mieliśmy do czynienia z wieloma rodzajami skóry, lecz dzisiaj używamy tylko tych najlepszych co przekłada się oczywiście na finanse. Dekadę temu skóra kosztowała 50% dzisiejszej ceny, dlatego chcąc nie chcąc z roku na rok ceny usług tapicerskich muszą wzrastać.

Warto dodać, że w ciągu dekady firmy tapicerskie inwestowały pieniądze w nowoczesne sprzęty, kleje oraz narzędzia. To przekłada się na dużo lepszą jakość. Efekt? Wyższe ceny.

Pytanie: Czy MAFF oferuje inne poszycia prócz skóry?

Nasz warsztat korzysta tylko z najlepszej jakości skóry i nie oferuje prac tapicerskich przy sztucznych tworzywach.

Pytanie: Dlaczego skóra tyle kosztuje?

W przypadku skór ceny mogą iść jedynie w górę. MAFF korzysta w zasadzie z trzech najpopularniejszych skór:

Nappa -skóra gładka, stosowana u większości producentów,
Dakota – skóra z mocno widocznym ziarnem, stosowana w BMW,
Catania – delikatna skóra z ziarnem. Stosowana w ekskluzywnych modelach.

Pytanie: Czy Wasz warsztat oferuje eko skóry lub inne tworzywa?

Stosujemy jedynie skórę, bo naszym założeniem jest najwyższa jakość.

Pytanie: Ile skóry marnuje się w trakcie wymiany tapicerki?

Około 20%, ale używamy tych „ścinków” do galanterii, ozdób etc.

Pytanie: Które modele samochodów sprawiają tapicerom największe problemy? Czy problematyka w wymianie tapicerek ma wpływ na cenę?

Grupa PSA czyli samochody francuskie. Niektóre modele są na tyle skomplikowane, iż najwięcej czasu zajmuje nie wymiana tapicerki, a rozkręcanie poszczególnych elementów.

Pytanie: Tłumaczycie swoim klientom skąd niektóre ceny?

Oczywiście, że tak, choć nie zawsze o to pytają. Wymiana tapicerki nie jest małym wydatkiem. Nie oszukujmy się – w Polsce jedynie garstka kierowców może sobie pozwolić na kompletną wymianę tapicerki i raczej nie patrzą oni na koszty.

Podsumowanie:

Wizyta u mechanika kosztuje mało lub dużo. Wszystko zależy od tego jakie jest jego podejście do klienta i jakiej klasy elementów używa do naprawy auta (lub skóry jeśli mowa o tapicerkach). MAFF stawia na najwyższą jakość, choć z naszej strony wyższe koszty spowodowane są rosnącymi cenami skóry. Więcej na ten temat przeczytacie w najbliższą środę.

O Maff

Sprawdź również

ToyotaFlickrr

Mazda łączy się z Toyotą? Co na to tapicer samochodowy?

Kilka dni temu świat obiegła wiadomość o połączeniu sił dwóch azjatyckich koncernów, Mazdy i Toyoty. ...

Jeden komentarz

  1. Bardzo dobry artykuł. Tapicerstwo jest sztuka, dlatego tez musi odpowiednio kosztować. Np mechanika samochodowa też kosztuje ale nie umywa się przy pracy dobrego tapicera samochodowego. Pozdrawiam Team Maff

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>