Obszywanie kaaskow

Obszywanie kasków – moda czy potrzeba ?

Czy obszywanie kasków ma sens?

Ma to tylko swoje plusy i nie jest drogim przedsięwzięciem. Posiadanie oryginalnego kasku z ciekawymi wzorami, wygrawerowanym imieniem podnosi prestiż i uwiarygadnia miłość jeźdźca do swojej pasji.

Jazda konna to nie zawód – to pasja!

W tytule artykułu zastosowałem zapytanie, choć moim zdaniem obszywanie kasków to połączenie mody z potrzebą. Środowisko konnych pasjonatów wiele spraw widzi zupełnie inaczej, niż ci, którzy nigdy nie siedzieli na siodle. Dla nich wszystko kręci się wokół jazdy konnej i nawet zakup prezentu dla bliskich zazwyczaj kończy się wizytą w sklepie jeździeckim.

Dlaczego warto obszyć kask?

Kask jeździecki wymienia się tak naprawdę co kilka lat, zwykle dlatego że jest spłowiały, zakurzony i poobijany od gałęzi drzew (podczas jazd terenowych ). Design kasku zazwyczaj nudzi się już po kilku miesiącach, niestety większość kasków to masówka i nie jest zbyt wyszukanym produktem (designersko,) dlatego można go zmodyfikować i spersonalizować w mniejszych lub większych szczegółach korzystając z pomocy doświadczonego rzemieślnika.

W ostatnich miesiącach zauważyłem, iż pasjonaci najchętniej zamawiają grawer na swoje kaski. Zazwyczaj proszą o wygrawerowanie swojego imienia lub nazwy stajni, gdzie przebywa ich koń. Bardzo częstym obrazkiem jest również zamawianie podobizny swojego konia.

Obszywanie kasków

M jak moda

Moda ma na nas bardzo duży wpływ. Kierujemy się nią idąc do sklepu z ciuchami, jak również przy wyborze okularów. Wśród pasjonatów jazdy konnej to zjawisko występuje równie mocno. Każdy jeździec chce wyglądać nieco inaczej, gdyż każdy „koniaż” jest z reguły indywidualistą, dlatego co rusz widać jakieś nowe pomysły na wyróżnienie się w stajni .Uważam że ręczne szycie kasków ma świetlaną przyszłość – jest to sprawa bardzo ciekawa choćby z punktu ekologii, ponieważ nie kupujemy nowego produktu a odnawiamy coś starego, dając mu drugie życie – chronimy środowisko.

P jak prezent

Po co kupować kwiaty, butelkę wina czy słodycze jeśli można zamówić obszycie kasku jeździeckiego. Czyż to nie będzie lepszym prezentem? Moim zdaniem wszystko co wykonywane jest ręcznie, sumiennie i z pasją zostanie bardziej docenione przez obdarowanego. Koszt takiej przyjemności nie będzie wyższy niż zakup dobrego, wytrawnego wina.

S jak szpicruta (bat , palcat )

Obszywanie kasków może być zamawiane w pakiecie z obszyciem szpicruty (bat , palcat). Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ rzemieślnik może stworzyć odpowiedni design zarówno dla kasku, jak również dla szpicruty.

M jak Maff.pl

Tapicer samochodowy niekoniecznie musi mieć jedną pasję, związaną z motoryzacją. Dzięki swojemu doświadczeniu może rozwijać swoje rzemiosło w stronę obszywania akcesoriów jeździeckich (jeśli sam jeździ konno). MAFF również zajmuje się obszywaniem kasków i pod artykułem znajdziecie link do naszego profilu na Facebooku, gdzie możecie nas polubić :)

Gdy już odbierzecie swój obszyty kask wraz z palcatem (szpicruta, bat) możecie śmiało pokazać się na maneżu. Niech to będzie ukłon w stronę rzemieślnika , który zwiększy Wasz komfort w trakcie jazdy. Zachęcam do komentowania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat akcesoriów jeździeckich!

O Maff

Sprawdź również

tapicerstwo samochodowe

Tapicerstwo samochodowe – BLOG – Kolejny kierunek MAFF.pl

Ideą naszej firmy jest rozwój. Dobry tapicer samochodowy uczy się całe życie i rozwija w ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>