Tapicerki samochodowe

Tapicerki samochodowe – Komfort i wygoda

Użytkowanie samochodu to nie tylko poruszanie się od punktu A do punktu B.

Przyjemność z jazdy ma ogromne znaczenie, dlatego każdy kierowca powinien zadbać o komfort. Tapicerki samochodowe, ustawienie fotela, nabita klimatyzacja, świeży zapach – to wszystko ma znaczenie w trakcie jazdy, ponieważ poruszając się czystym samochodem spędzamy czas miło i nie rzadko podkręcamy guzik od radia.

Co jest ważne podczas jazdy?

Komfortowa jazda samochodem ma znaczenie w przypadku dłuższych tras. Zazwyczaj kierowcy nie zwracają uwagi na to, iż pobrudzona, zakurzona tapicerka może się okazać potencjalnym powodem zdenerwowania w trakcie jazdy. Udowodniono naukowo i nie jest to żadne kłamstwo, iż wdychanie kurzu w trakcie pracy działa niekorzystnie na nasz układ odpornościowy, a także nerwowy. Nasz organizm nie jest przystosowany do przebywania w zakurzonych miejscach i choć posiadamy tchawicę, nie gwarantuje ona przepływu jedynie świeżego powietrza. Czysty samochód to podstawa i każdy kierowca powinien o tym wiedzieć.

Tapicer samochodowy potrzebny od zaraz

Posiadacze samochodów popełniają te same błędy od lat. Chodzi nam o częstość czyszczenia tapicerki. Tapicerka zbudowana jest z delikatnego materiału, a większość produktów chemicznych do jej czyszczenia zawiera alkohol, który niszczy zewnętrzną powłokę tapicerki, przez co po kilku latach zaczyna matowieć. Jeśli Wy także popełniliście ten błąd i przy okazji mycia samochodu zawsze sięgaliście po spray do tapicerek – powinniście się udać do specjalisty na regenerację zewnętrznej powłoki tapicerki.

Odpowiednio ustawiony fotel

Tapicerstwo samochodowe nie będzie nam potrzebne przy bodaj najczęstszym błędzie kierowców – źle ustawionym fotelu. Kierowca przy nieodpowiednio ustawionym fotelu męczy swój kręgosłup i przy dłuższej jeździe odczuwa ból w okolicach dolnych kręgów (tuż nad kością ogonową). Fotel należy ustawić tak, aby móc wyprostować rękę i nie dotykać szyby. W trakcie jazdy ręka powinna być wyprostowana w łokciu, aby w razie trudnego manewru, bez problemów wyjść z opresji. Wysokość siedziska także ma znaczenie. Fotel powinien być ustawiony na tyle wysoko, aby kierujący dobrze widział maskę swojego pojazdu.

Co to da?

Odpowiednio ustawiony fotel, czyste wnętrze i ładny zapach to gwarancja doskonałego humoru podczas prowadzenia pojazdu. Nie od dziś wiadomo, że kobiety są mniej nerwowe podczas jazdy. Wynika to z ich pedanterii, czego mężczyźni powinni się nauczyć. Wystarczy zainwestować naprawdę niewiele pieniędzy, aby przez wiele lat cieszyć się komfortem podczas jazdy.

Szczegółowe informacje odnośnie klas wygody pojazdów znajdą Państwo na stronie www.Wikipedia.org

Wybór klasy pojazdu jednym z najważniejszych elementów.

Niezmiernie ważne jest aby dobrze czuć się we własnym pojeździe, dlatego należy wybrać klasę auta dobrze dopasowaną do naszych wymagań, ale nie tylko pod względem wizualnym, ale również pod względem komfortu. Choć modeli aut jest całe mnóstwo, a deweloperzy prześcigają się w dążeniu do ideału to jednak należy zauważyć, że każdy ma swój indywidualny gust i oczekiwania względem pojazdu. Tapicerki samochodowe odgrywają w tym znaczącą rolę, ich jakość, kolorystyka czy rodzaj materiału.

 

O Maff

Sprawdź również

tapicerstwo samochodowe

Tapicerstwo samochodowe a wartość pojazdu

Tapicerka a wartość samochodu W dzisiejszych czasach ceny samochodów drastycznie maleją, ma to związek z ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>