tapicerstwo samochodowe

Tapicerstwo samochodowe a wartość pojazdu

Tapicerka a wartość samochodu

W dzisiejszych czasach ceny samochodów drastycznie maleją, ma to związek z ich wewnętrznym utrzymaniem, dlatego tapicerstwo samochodowe jest niezwykle popularne.

Typowy Kowalski zmienia samochód na inny po dziesięciu latach użytkowania. W momencie sprzedaży starego modelu liczy na jakikolwiek zysk z tego przedsięwzięcia, ale często nieskutecznie, gdyż środek samochodu wpływa na ogólną wycenę w 50%. Istnieje oczywiście wiele sztuczek, aby chwilowo podnieść wartość samochodu. Nie chcemy jednak zachęcać do niemoralnych trików, dlatego skupimy się na tapicerce.

„Nie palone, od kobiety – HIT!”

Powyższy tytuł możemy ujrzeć na wielu aukcjach internetowych. Gdy zsumujemy wszystkie takie tytuły, to dojdziemy do wniosku, że w żadnym samochodzie nikt nigdy nie palił papierosów. Co gorsze – dojdziemy do wniosku, że 80% Polskich kierowców to kobiety. Nie musimy tłumaczyć, iż to sprytny zabieg na wzbudzenie zainteresowania i dobrze, ponieważ w kilka chwil można faktycznie sprawić, że samochód okaże się miejscem tak zadbanym, jakby jeździła nim kobieta.

Jak wiadomo tapicerstwo samochodowe to poważna dziedzina w branży motoryzacyjnej. Od tego jak wygląda tapicerka zależy cena samochodu. W momencie sprzedaży każdy kierowca kupuje litr płynu do tapicerek w nadziei, że kiedy auto będzie lśnić, to kupiec chętniej zdecyduje się na podpisanie umowy. Niestety, lecz nie zawsze udaje się zamaskować wszystkie niedoskonałości, a stan tapicerki to zdaniem specjalistów 25% wartości całego samochodu. Jeśli tapicerka w naszym aucie jest w opłakanym stanie, to warto udać się do specjalisty celem naprawy tego, co przez lata skutecznie się zużywało.

To nie trik, to wartość

Tapicerki samochodowe powinny być zadbane, aby osoba zainteresowana autem poczuła komfort już w momencie jazdy próbnej. Koszt napraw poszczególnych elementów tapicerki nie będzie zbyt wysoki, a przypominamy – 25% wartości samochodu to wygląd tapicerki. Żaden specjalista nie zażąda 25% z wartości samochodu za naprawę tapicerki.

Serwisy aukcyjne w przeciwieństwie do komisów dają możliwość podkolorowania rzeczywistości. Każde zdjęcie można zmanipulować, dlatego 10 letnie auto wyglądające jak nowy model będzie dla kierowcy zaskoczeniem i być może przyjedzie na oględziny, ale trzeba się na nie przygotować. Tapicer samochodowy powinien zająć się autem już na kilka dni przed wystawieniem pojazdu na serwis aukcyjny.

Wartość samochodu można zwiększyć na wiele sposobów nie ingerując w podzespoły oraz silnik. Efekt wizualny ma ogromne znaczenie, bo kierowca siedzi w środku. Zachęcamy do zainteresowania się tymi, a także innymi metodami zwiększania wartości samochodu.

Więcej na temat: „tapicerstwo samochodowe” znajdą Państwo na stronie www.Skora-info.pl

Tapicerka dużo nam powie!

Tapicerka dla wszystkich nas ma wielkie znaczenie, przyczynia się do komfortu jazdy, sprawia, że w samochodzie czujemy się dobrze, a również wiele mówi o kierowcy, jego nawykach i sposobie bycia. Uważam, że nie warto oszczędzać na czymś co sprawi nam przyjemność przy czym wybierając dobrą tapicerkę będziemy się nią cieszyć długie lata. Wbrew pozorom tapicerstwo samochodowe nie jest zapomnianą przez kierowców alternatywą na zmianę wyglądu swojego auta.

 

O Maff

Sprawdź również

Tapicerki samochodowe

Tapicerki samochodowe – Komfort i wygoda

Użytkowanie samochodu to nie tylko poruszanie się od punktu A do punktu B. Przyjemność z ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>