Dzień dobry, chciałem zrobić tapicerkę

Poniedziałek 8 rano, zaczyna się jak zwykle, niemrawo pojawiamy się w firmie, kawa, małe pogaduszki, które przerywa telefon. Głos w słuchawce wita się i mówi: „Chciałem zrobić tapicerkę, jaki to koszt?”. Od tego wszystko się zaczyna, jednak nie jest to takie proste.

Trzeba ustalić punkt wyjścia.

Zawsze rozmowy zaczynamy od tego, nad czym będziemy pracować. Interesuje nas zarówno model samochodu jak i zakres prac. Na podstawie tego możemy zacząć szacować zużycie materiału i ilość potrzebnej pracy. Po krótkiej rozmowie jesteśmy w stanie podać widełki, w których można zamknąć cenę. Jednak ostateczny kształt zlecenia zawsze zależy od tego co ustalimy z klientem, gdy już pojawi się u nas na miejscu. Tu dopiero ustalamy szczegóły. Podstawowe rzeczy to:

-Kolorystyka wnętrza.
-Gatunek skóry oraz czy łączymy ją z alcantarą.
-Kolor nici oraz wzór tapicerki. Często zmieniamy krój, by nadać wnętrzu ciekawszy i niepowtarzalny styl.

Wybraliśmy skórę i co dalej?

Ostatnim etapem przed przystąpieniem do prac jest wybranie dogodnego terminu. Wykonanie tapicerki trwa od 3-5 dni roboczych i na tyle samochód musi zostać w naszym warsztacie. Potwierdzeniem akceptacji wcześniejszych ustaleń i zarezerwowania terminu jest wpłata zaliczki na materiały. Większość skór które zamawiamy, trafia do nas z niemieckich magazynów, zdarzają się opóźnienia w wysyłce, więc nie możemy zostawić tego na ostatnią chwilę.

Gdy wszystko jest już przygotowane i klient wstawi samochód do nas, zaczyna się dopiero to co lubimy najbardziej, zmieniamy auto nie do poznania, ale o tym trochę później…

O Maff

Sprawdź również

tapicerstwo samochodowe

Tapicerstwo samochodowe – BLOG – Kolejny kierunek MAFF.pl

Ideą naszej firmy jest rozwój. Dobry tapicer samochodowy uczy się całe życie i rozwija w ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>